Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat
Menu
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy

Witamy Gość
Obecny czas to 08-08-2022, 06:04

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 333919 postów, 27722 tematów
Mamy 12499 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: twcislo

Linki

PORTAL FORUM-NURAS
Najnowsze posty z FORUM

jaka maska cressi sub
Autor: Tytus Atomicus @ 04-08-2022, 19:36
Od lat używam maski Cressi Sub Big Eyes. I wciąż bym używał, gdyby ktoś nie wlazł mi na maskę i nie zgniótł jednego szkła.
Jaką maskę tej samej firmy wybrać i gdzie kupić?
A może jakiś serwis wstawiłby tę brakującą jedną szybkę?

Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ból ucha po pierwszym nurkowaniu
Autor: krystian98 @ 02-08-2022, 14:47
Cześć wszystkim!
Około 2 miesiące temu zacząłem kurs nurkowania OWD w jednej z wrocławskich placówek. Podczas nurkowania na wodach otwartych zaczął doskwierać mi ból prawego ucha, wiec zakończyłem nurkowanie. Od tego czasu minęło już 1,5 miesiąca, byłem już u 6 laryngologow i każdy dość podobny werdykt: zapalenie ucha. Niestety, właśnie kończę kolejne leczenie i nadal brak efektów, ciagle doskwierają mi duże bóle ucha przy czkaniu, odbiciu się itp. Stad tez moje pytanie czy macie jakiegoś sprawdzonego laryngologa, który zna przypadłości nurków ? Kogoś kto tym się zajmuje bądź także sam jest nurkiem ? Przypadłość jest już uciążliwa i raczej trwa to zdecydowanie za długo. Fajnie jakby lekarz był z Wrocławia bądź okolic :)
Z góry dzięki za pomoc!

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pastoeco
Autor: Gracz @ 31-07-2022, 16:10
Witam,
Pastodeco ???
Co dzieje się z tym planerem
pozdrawiam

Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Problem z uruchomieniem scubapro galileo 2
Autor: Mateusz @ 04-07-2022, 22:27
Jak w temacie problem dotyczy kompa scubapro galileo 2

Komp poleżał 1,5 miecha w pudełku i po podłączeniu ładowarki nie chce się uruchomić?!? Spotkał się ktoś może z takim przypadkiem ? Dodam że kom jest nowy i był jak na razie tylko raz pod wodą ?

Aqualung I 330 R - wyswietlacz
Autor: Kufir @ 30-06-2022, 12:03
Witam.
PYTANIE DO POSIADAJĄCYCH KOMPUTER I330 R

Mam na nim dwa nurkowania na koparkach - Jaworzno (72 i 76 minut)

W czym rzecz otóż. Na każdej prezentacji tego komputera pokazywany jest ekran komputera w kolorach biało / zielono / niebieskich w trybie Dive. U mnie te kolory są w barwach czerwono / pomarańczowych. Deklarowane Kolory zielono, biało , niebieskie mam tylko w trybie powierzchniowym lub w basenie (3 m)

Przejrzałem instrukcje, mam najnowsze sterowniki do komputera - I w komputerze i aplikacji DiverLog + ( na IOS , system 15.5, iPhone 12 Pro) i nigdzie nie mogę zmienić kolorów wyświetlacza.

Na YouTube są filmy gdzie najczęściej widać wyświetlacz pracujący w kolorach zielonych białych i niebieskich, jednak są i takie które pokazują wyświetlacz działający w kolorach czerwonych - tak jak u mnie.

Tutaj:
https://youtu.be/2_SaQbUa_ZQ

( 33 sekunda )

oraz w recenzji:

https://worldadventuredivers.com/aqualung-
i330r/?fbclid=IwAR0gzQiv9g4snUp9TVlJ2UpqWWNF7PSZB375FLtj7ffLD_qK4jVzkZuFKno

Na ostatnim zdjęciu też jest ekran w kolorach czerwono pomarańczowych.

Zgłosiłem się do producenta z tym pytaniem i twierdzą że nie wiedzą czemu się tak dzieje.
Prosili abym odesłał (zareklamował) komputer.

A jak to jest u Was ? Od czego zależy jakie kolory widoczne są na wyświetlaczu ?
Pytam bo nie chce pozostać w sezonie bez komputera, który może wcale nie jest uszkodzony...

Dziękuje za pomoc.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

ODWRÓCONY TWIN.
Autor: JOE @ 07-05-2022, 14:44
Witam. Chciałem zapytać czy ktoś zetknął się z nurkowaniem w odwróconym twinsecie.
W ten sposób ,że zawory są na dole.
Czy sprawia to jakieś szczególne problemy lub z jakiśchś powodów nie należy tak nurkować??
Myślę że łatwiej kręcić gałkami i butle nie wywrócą się na zawory :)
Proszę o jakieś uwagi :tak:

Bauer Junior, jaki olej?
Autor: maciek811 @ 04-05-2022, 09:51
Wpadła mi w łapy używana sprężarka Bauer J2B
Rok produkcji 1998
Według katalogu Bauer'a
Powinienem ją zalać olejem syntetycznym N19745, N19745-1, N19745-5, N19745-20
Problem jest taki, że tego oznaczenia nie mogę nigdzie dostać, w sklepach online są tylko dwa rodzaje olej syntetyczny N 28355-1 lub olej mineralny N 22138-1.
Jak to ugryźć?

Cressi Leonardo
Autor: pilomatt @ 18-04-2022, 12:42
Cześć. Padła mi bateria w komputerku, po włożeniu nowej na ekranie wyświetlą się wszystkie symbole jakie są możliwe po czym gaśnie i nie da się nic sprawdzić. Czy to oznacza że komputer się skończył ?.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Suchy skafander kalosze flexole
Autor: Patryk1980 @ 16-04-2022, 08:45
Witam wszystkich. Mam mały, a w sumie niemały dylemat. Skafander Santi mam z kaloszami i teraz kilka pytań:
1. Czy kalosz powinien siedzieć na styk czy powinna być w nim wolna przestrzeń?
2. Niestety z uwagi na rozmiar nie mogę dopasować idealnie kalosza. Albo jest zbyt duży i noga luźno lata albo ciśnie w palce. Pytanie ile stosujecie warstw ocieplenia nurkując? Jak założyłem kalosz+ skarpeta z wełniana + skarpeta Santi było w miarę. Tylko czy to nie zbyt dużo warstw? Zwłaszcza na lato.
3. Czy może lepiej iść we flexole lub rock buty? Ważę okolice 100kg, a wszystko pod konfig na twina. :/

Dzięki za porady

Komentarze: 13 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

DS Gudrun. Abelnes - Norwegia
Autor: PawelF76 @ 02-04-2022, 06:45
Witam i zapraszam na kolejny filmik z naszych wrakowych nurkowań. Tym razem padło na DS Gudrun w Abelnes. Wybudowany w szczecińskiej stoczni, Gudrun odbywał rejs na północ z ładunkiem amunicji i cementu kiedy to 10 grudnia 1944 roku zaskakujący atak mosquito poważnie uszkadza okręt. Po tym ataku, który został uwieczniony przez jeden z samolotów na fotografii, udaje się zakotwiczyć w pobliskim Abelnes ale ponawiane ataki przesądzają lis Gudrun i znika pod wodą osiadając na dnie fjordu na głębokości 47 metrów.

Zapraszam na film:
https://m.youtube.com/watch?v=4xM3tHxmg6k

Komentarze: 6 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 6:04
8 8 2022
Do końca roku zostało 146 dni.
Imieniny obchodzą: Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian, Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny:  Andre (54) (złóż życzenia)  Dzidzia (51) (złóż życzenia)  freddy (38) (złóż życzenia)  kam111 (40) (złóż życzenia)  karols146 (30) (złóż życzenia)  live4u (49) (złóż życzenia)  PiotrSobczak (44) (złóż życzenia)  slawojm (50) (złóż życzenia)  snakson (36) (złóż życzenia)  tomash86 (36) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 3 dni:
Artur G(35) coccodrillo(40) Daro99(46) delfin84(38) Dwarves1311(37) iwiki(47) Jaco-Jaco(55) Jacolo(55) jwitos(28) kubanos(39) Marcin Zibi(56) maug(49) mgala(47) Nascar(43) nrblack(36) Pan Kuleczka(53) Piotr(G)(55) rider(41) SoniaDiver(47) toste_r(37)

Ostatnie tematy
» BCD - rozm. M
» jaka maska cressi sub
» Ból ucha po pierwszym nurkowaniu
» Pastoeco
» Cześć ;)
» Sprzęt z Decathlonu vs sklepy nurkowe
» Nurkowanie rzeczne
» Problem z uruchomieniem scubapro galileo 2
» Aqualung I 330 R - wyswietlacz
» Poszukuję partnera/partnerów do nurkowania

Zaloguj