FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

TESTY - olympus tg2

luka - 22-07-2013, 12:44
Temat postu: olympus tg2
Witam poszukuje osób które posiadają w/w aparat najlepiej z dedykowana obudowa i mogą się podzielić jakimiś zdjęciami gdyż zastanawiam się nad zakupem a chce mieć fajne zdjęcia i filmy z pod wody a większych głębokościach jeśli macie inne propozycje to walcie śmiało limit ceny to około 2300 a wymagania małe i lekkie żeby można było mieć go zawsze z sobą mam dwie lustrzanki które pod wodę są zbyt drogie by je zamoczyć poza tym nie chce pod wodą się przeciążać sprzętem
tOmki - 22-07-2013, 13:45

Zależy na czym ci bardziej zależy - foty czy video, bo jak video to bierz GoPro HD HERO3 (obudowa w komplecie do 60m).

GoPro HD HERO3 Black Edition - 1799
Resztę kasy przeznaczysz na akcesoria

luka - 22-07-2013, 14:15

Mam go pro hd hero poprzednia generacja :-) filmy mogą być muszę tylko zmienić obudowę na ta z płaską soczewką
xaltuton - 12-08-2013, 20:28
Temat postu: Re: olympus tg2
Ja mam tego Olka, tylko bez dedykowanej obudowy.
yankes76 - 12-08-2013, 21:13

Film nagrany 2 tygodnie temu TG-2 bez obudowy (pierwszy mój film:) :
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

xaltuton - 13-08-2013, 08:17

Nie masz problemow z ostroscia w trybie filmowania? Np. moj TG-2 lubi ja zgubic na pol sekundy w czasie filmowania.
yankes76 - 13-08-2013, 18:47

tak, zauważyłem że gubi momentami ostrość, np. jak za szybko poruszam aparatem.
xaltuton - 13-08-2013, 20:38

A brales go moze ponizej 15m? Bo mnie kusi... :)
yankes76 - 13-08-2013, 21:30

..to opisz jak się sprawował..:)

gdzieś czytałem ze testowali go na 20m, ma manometr to pewnie ma pamięć, w razie uszkodzenia z gwarancji nici.:)

luka - 13-08-2013, 21:58

Dzieki za info kusi mnie ten aparat bo chcialbym miec jakies fajne foty z pod wody szczegolnie ze w planach mam egiptowo ewentualnie inne fajne nurkowe miejsce
xaltuton - 13-08-2013, 22:08

yankes76 napisał/a:
..to opisz jak się sprawował..:)

gdzieś czytałem ze testowali go na 20m, ma manometr to pewnie ma pamięć, w razie uszkodzenia z gwarancji nici.:)


Mysle, ze jakiekolwiek zalanie to nici z gwarancji. Zawsze Ci moga powiedziec, ze nie dopelniles obowiazku sprawdzenia szczelnosci albo ze jakis paproch sie zaplatal na uszczelce. Z gory raczej przegrana sprawa.

Mnie ten aparat np. zaczal terkotac podczas nagrywania i slychac to na filmie. Wyciagnalem z przykladowego filmu kawalek dzwieku i i wyslalem im mailem do oceny. Odpowiedzieli, ze to terkotanie jest wynikiem dodatkowych uszczelnien w korpusie. Z tym, ze wczesniej przez pol roku uszczelnienia jakos nie dawaly takiego "efektu". Szczescia zycze z reklamowaniem zalanego aparatu :)

Za jakis czas na pewno poplyne glebiej i dam znac co i jak. Obawiam sie troche o OLEDa, bo juz od 6-7m dociska do niego szybke, samo uszczelnienie IMHO powinno wytrzymac wiecej niz 15. Zobaczymy.

[ Dodano: 13-08-2013, 22:17 ]
luka napisał/a:
Dzieki za info kusi mnie ten aparat bo chcialbym miec jakies fajne foty z pod wody szczegolnie ze w planach mam egiptowo ewentualnie inne fajne nurkowe miejsce


Na mojej stronie www masz troche fot z Egiptu z TG-2 (z Marsa Alam). Czesc z nich ma poprawiany potem kontrast/gamme. Z persektywy czasu nie jestem juz pewien, czy bym kupil jeszcze raz ten aparat.

luka - 13-08-2013, 22:54

A co bys zaproponowal do focenia pod woda :-)
xaltuton - 13-08-2013, 23:05

luka napisał/a:
A co bys zaproponowal do focenia pod woda :-)


Z kompaktow wodoszczelnych to w sumie chyba najlepszy wybor (przynajmniej taki byl pol roku temu), ale teraz bym chyba pomyslal nad uzywanym normalnym aparatem i dodatkowej obudowie.

luka - 13-08-2013, 23:13

Mam rozumiec ze cos z kompatkow z dedykowana obudowa no w sumie tez sie nad czyms takim zastanawiam tylko pytanie co sprawdzi sie najlepiej pod woda , dobry obiektyw i matryca tym sposobem poszukiwania zaczynaja sie na nowo :-)
tomekjew - 14-08-2013, 05:52

Ja mam starszą wersję TG 820 sprawował się dobrze do czasu kiedy zabrałem go do basenu Nemo w Belgii wytrzymałość ma do 10m do 15m było ok ,ale zszedłem z nim na 33m niestety woda się do niego dostała po wyjściu z wody z powrotem się uszczelnił i woda nie chciała się z niego wydostać odesłałem do serwisu opisałem że stało się to na basenie i jakie było moje zdziwienie jak przysłali nowy aparat :) . Teraz dokupiłem do niego obudowę i schodził ze mną na 43m i jest ok.
pozdrawiam
Dodam tylko że obudowa kosztowała prawie drugie tyle co aparat.

xaltuton - 14-08-2013, 07:49

luka napisał/a:
Mam rozumiec ze cos z kompatkow z dedykowana obudowa no w sumie tez sie nad czyms takim zastanawiam tylko pytanie co sprawdzi sie najlepiej pod woda , dobry obiektyw i matryca tym sposobem poszukiwania zaczynaja sie na nowo :-)


Glowna zaleta TG-2 to jego wodoszczelnosc i jasne szklo, poza tym to zwykly sredniak. Ale jak zechcesz uzywac go glebiej, to i tak bedziesz skazany na dedykowana obudowe. A skoro juz masz tyle kasy na nia wylozyc, to IMHO lepiej kupic inny kompakt (np. zapisujacy bezposredni zrzut matrycy do RAWow, nie majacy problemu z trzymaniem ostrosci itd) i do niego dopiero obudowe...

[ Dodano: 14-08-2013, 07:53 ]
tomekjew napisał/a:
Ja mam starszą wersję TG 820 sprawował się dobrze do czasu kiedy zabrałem go do basenu Nemo w Belgii wytrzymałość ma do 10m do 15m było ok ,ale zszedłem z nim na 33m


Na 33m... :) To raczej mozna bylo przewidziec efekt...

tomekjew - 15-08-2013, 14:06

przewidziałem efekt , ale szkoda mi było czasu żeby wychodzić i odłożyć aparat tym bardziej że wchodzi się tam na sygnał i wychodzi na sygnał
luka - 15-08-2013, 14:31

Czytałem wczoraj test aparatu zx2 z olimpusa to z tego co sie dowiedzialem jest to najlepszy kompakt z serii zaawansowanych aparatow pytanie tylko czy ma ktos filmy z niego z pod wody albo jakies zdjecia
xaltuton - 16-08-2013, 20:07

Pisze z Hanczy z komorki wiec bedzie krotko. Bylem z TG-2 na 20 metrach 2x. Nic zlego
sie nie stalo, przyciski dzialaly prawidlowo i sie nie poblokowaly. Istotne jest, zeby
na uszczelkach przed zamknieciem nie bylo nawet kurzu.

luka - 16-08-2013, 20:48

Hmm ciekawe masz moze jakies zdjecia z tego aparatu jesli bedziesz mogł wrzuć je tutaj chętnie je zobacze :-)
xaltuton - 18-08-2013, 19:21

Kolejny raz aparat zabrany w okolice 20 i kolejny raz zachowal sie wzorowo. Po otwarciu uszczelnionych klapek (do SD i portu ladowarki) nawet sladu wilgoci, chociaz po pierwszym nurku byla mala kropla wody na wewnetrznej uszczelce. Szybke oczywiscie dociska do oleda, ale zadnych negatywnych konsekwencji z tego powodu. Manometr dzialal prawidlowo caly czas i odczyt byl zgodny z komputerem. Chcialem go wziac nieco glebiej, ale po namysle jednak zrezygnowalem... chociaz czuje, ze da jeszcze rade :)

Co do zdjec - jak napisalem masz je na mojej www, jesli Cie interesuja z Hanczy np. z tych 20m. to moge jakies przykladowe wrzucic - niestety szalu nie ma z racjji malej ilosci swiatla, nawet przy obiektywie 2.0 i iso 800 czas naswietlania wychodzil 1/8 i wiecej.

luka - 18-08-2013, 21:59

Jasne bardzo chetnie zobacze te zdjecia z 20 m ja docelowo chce zabierac go na 40 ale to z dodatkowa obudowa jesli mozesz to podaj adres strony chetnie zobacze jakies zdjecia z tego aparatu :-)
xaltuton - 20-08-2013, 07:55

luka napisał/a:
Jasne bardzo chetnie zobacze te zdjecia z 20 m ja docelowo chce zabierac go na 40 ale to z dodatkowa obudowa jesli mozesz to podaj adres strony chetnie zobacze jakies zdjecia z tego aparatu :-)


Z MA masz dostepne przeciez na mojej www (adres w moim profilu), z Hanczy masz 2 przykladowe tu:
http://www.xaltuton.com/tmp/nur012.jpg
http://www.xaltuton.com/tmp/nur015.jpg

Jedno z okolic 16m, drugie 19. Lekkie rozmycie jest spowodowane plynieciem i czasem naswietlania 1/8s.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group