FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

MEDYCYNA NURKOWA - Sarkoidoza a nurkowanie

madzienka12 - 01-03-2015, 20:29
Temat postu: Sarkoidoza a nurkowanie
U mojego męża zupełnie przypadkowo wykryto sarkoidozę płuc. Przypadkowo, bo choroba ta nie dawała i jak na razie nie daje u niego żadnych objawów (jedynie obraz rtg, potwierdzenie w bronchoskopii). Z informacji dostępnych w internecie wynika, że sarkoidoza jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do nurkowania :((: jednak podczas konsultacji u pulmonologa usłyszeliśmy, że nie ma problemów z nurkowaniem. Wręcz przeciwnie - wysiłek fizyczny jest jak najbardziej wskazany.
Czy ktoś ma jakiś doświadczenia z sarkoidozą? Jak to jest z tym choróbskiem? Przyznaję, że wielką traumą byłoby rozstanie się ze sprzętem nurkowym...

Szatan - 01-03-2015, 22:07

Kolega to miał. Jest instruktorem nurkowania, nurkiem MSWiA i nurkiem zawodowym. Chorował jakieś 3-4 lata temu. Miał znaczące objawy. Teraz nurkuje bez problemu. Drugi znajomy nurek który na to chorował podobna ścieżka kariery i z tego co wiem również nurkuje. Ale w waszym przypadku to chyba lekarz będzie wyrocznią.
My Król - 02-03-2015, 07:51

Zapytanie do lekarza z zawodowych komisji lekarskich wysłałem, odpowiedź przekażę w PW. Jeśli była by potrzebna konsultacja, to też nie ma problemu, już sprawdzona droga.
madzienka12 - 02-03-2015, 10:47

Wielkie dzięki :) Czekamy na odpowiedź
My Król - 02-03-2015, 22:04

Odpowiedź, zależy od rozległości jak płuca są uszkodzone, to jest to bezwzględne przeciwwskazanie. Jak tylko węzły chłonne, to nie ma przeciwwskazania.
Szatan - 03-03-2015, 21:42

Tutaj się nie zgodzę, znam inny przypadek... na szczęście.
My Król - 03-03-2015, 22:15

Szatan napisał/a:
Tutaj się nie zgodzę, znam inny przypadek... na szczęście.
Wolę opinię lekarza z komisji kwalifikacyjnych dla nurków zawodowych przy GUM, niż opinie internetowe. Zwłaszcza że znam Ciebie.
Szatan - 03-03-2015, 23:07

A ja Ciebie nie znam, ale znam człowiek, który różne komisje przeszedł i dalej nurkuje.
P.s.
Mi już nie odpisuj, nie o to w tym poście chodzi.

My Król - 04-03-2015, 07:16

Szatan napisał/a:
A ja Ciebie nie znam,
Skafander hydrauliczny pamiętasz ?
Lekarz medycyny lotniczej i hiperbarycznej który ocenia stan zdrowia na komisjach, również bada ofiary wypadków, jest bardziej miarodajnym źródłem. Zwłaszcza że orientował się jakie rozwiązanie wybrało wojsko, nie hydrauliczny tylko kamizelka pneumatyczna na klatę i maska nadciśnieniowa z czystym tlenem, reszta stroju kompensacyjnego bez zmian. Rozprawę habilitacyjną z dedykacją mam, ISBN 978-83-932241-8-0 .

wiesiek01 - 04-03-2015, 10:58

Szatan napisał/a:
A ja Ciebie nie znam

Smok, Demolant... pamiętasz ? :-)

Szatan - 04-03-2015, 19:52

My Król napisał/a:
Skafander hydrauliczny pamiętasz ?

Chyba coś ci się Rysiu pomyliło. No i z nie tymi lekarzami powinieneś rozmawiać.

My Król - 04-03-2015, 22:09

Szatan napisał/a:
Chyba coś ci się Rysiu pomyliło.
Masz rację przejrzałem Twoje posty, za pomyłkę przepraszam.
Szatan napisał/a:
No i z nie tymi lekarzami powinieneś rozmawiać.
Można z lekarzami i jest to dużo lepsze niż z internetowym doradcami. Cytowany lekarz ma powiedzenie "Pytam instruktora na sprawie sądowej któremu zginął kursant, skąd czerpał takie bzdury. Odpowiedź czerpał z internetu."
Żeby dopełnic' obraz słabego Twojego kontaktu z rzeczywistością, to akurat On zaprosił do Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, pozytywne rekomendacji pisal Komandor prof i Komandor dr inż. Lekarz też jest Komandorem.

Szatan - 05-03-2015, 08:19

Rysiu parę postów wyżej masz przecież : " Ale w waszym przypadku to chyba lekarz będzie wyrocznią."
Człowieka, którego znam a który chorował też leczyli lekarze a nie babka zielarka. Przed lekarzami stawał również na komisji i oni stwierdzili, że może nadal wykonywać pracę nurka. On istnieje w realu, nie jest tak jak ty internetowym potworkiem.
My Król napisał/a:
Żeby dopełnic' obraz słabego Twojego kontaktu z rzeczywistością, to akurat On zaprosił do Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, pozytywne rekomendacji pisal Komandor prof i Komandor dr inż. Lekarz też jest Komandorem.


Kto kogo zapraszał, po co i dlaczego? Coś się zapętliłeś. Nie wiem co bierzesz, ale odstaw to gówno.
Teraz pewnie usłyszymy o zgłoszeniach patentowych, kolegach kosmonautach i operatorach koparek głębinowych, którzy proszą cię o radę.
Dla mnie temat zamknięty.

My Król - 05-03-2015, 08:39

Szatan napisał/a:
Rysiu parę postów wyżej masz przecież : " Ale w waszym przypadku to chyba lekarz będzie wyrocznią."
Człowieka, którego znam a który chorował też leczyli lekarze a nie babka zielarka. Przed lekarzami stawał również na komisji i oni stwierdzili, że może nadal wykonywać pracę nurka. On istnieje w realu, nie jest tak jak ty internetowym potworkiem.
Ani ja tym bardziej Ty, ani lekarz z komisji nie zna (w momencie pisania tematu) tego konkretnego przypadku. Przekazałem kontakt do lekarza, zrobiłeś więcej ?
Szatan napisał/a:
Kto kogo zapraszał, po co i dlaczego? Coś się zapętliłeś.
Mnie zaprosili. Jeszcze przed uzyskaniem patentów, poczekałem z decyzją kilka miesięcy, wtedy status był odpowiedni.
Szatan napisał/a:
Nie wiem co bierzesz, ale odstaw to gówno.
Proszę nie oceniaj innych, ze swojej perspektywy.

Wiele tematów i postów zniknęło z forum, są w koszu. Z tamtego zbioru nawet moderatorzy nie mogą ich usunąc'. "Archiwa nie płona."

al_fik - 05-03-2015, 17:49

Cytat:
"Archiwa nie płona."


rękopisy ... jeśli to miał być cytat :ping:

nurekustka - 15-12-2016, 23:48

:pa: z tego co zauważyłem to chyba mowa o mojej osobie ( mam na myśli tego drugiego, który również nurkuje)Jeśli są jakieś pytania dotyczące przebytej choroby to chętnie odpowiem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group