FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FOTOGRAFIA I FILM - Jak to wygląda w Norwegii, czyli nurek w dowolnym miejscu.

PawelF76 - 01-09-2022, 19:32
Temat postu: Jak to wygląda w Norwegii, czyli nurek w dowolnym miejscu.
Zapytany kilka razy o nurkowanie indywidualne i co można zobaczyć, postanowiłem nagrać krótki filmik z płytkiego nurka w dowolnym miejscu w okolicach Stavanger. Teraz jest okres wylęgu rybek i na płytkiej wodzie ( do 10 metrów ) można podziwiać piękny spektakl mnogości życia w norweskich wodach. Czułem się niemal jak w akwarium. Zatem jeśli ktoś lubi makro foto lub video to teraz ( wrzesień ) jest na to doskonały czas. Choć uwielbiam wraki to sam czasem lubię dla relaksu powisieć w płytkiej wodzie i dać się zauroczyć podwójnemu życiu. Zapraszam na filmik:


https://m.youtube.com/watch?v=IU46Z6zewKA

nowy - 05-09-2022, 08:26

Przyjemne widoki!
PawelF76 - 05-09-2022, 10:38

Dziękuję. A owszem… przyjemne. Relax.
xaltuton - 05-09-2022, 12:05

Plytkie nurki w litoralu zdecydowanie maja swoj urok. Zwlaszcza w pewnych porach roku. Np. tydzien temu na Hanczy, po spedzeniu krotkiego czasu na glebszej wodzie, wolalem wrocic nad termokline, gdzie poplywalem sobie jeszcze ze 40 minut w przedziale 2-6 m.) Obecnie po lecie na Hanczy sa piekne i rozlegle łąki roslinne, maja po pare metrow wysokosci i przez swoja gestosc potrafia zupelnie zaslanaic dno, w lawicach plywaja setki malych okoni i ploci. Mozna sie nawet natknac na spiace wegorze. Takie szuwarowe nurki rzeczywiscie potrafia fajnie zrelaksowac.
PawelF76 - 05-09-2022, 21:43

Dokładnie. Ostatnio trochę przyjarałem się na płytkiego nura bo jest teraz na bogato pod wodą na granicy 0-10m. Zatem makro idzie w ruch i wkrótce obszerniejszy filmik z norweskich płycizn. Woda teraz ciepła bo około 21 stopni więc można śmiało do 2 godzin wisieć. Pozdro.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group