Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
"Mode in russian:)"na powaznie Cena Rebreathera
Autor Wiadomość
hazi 



Stopień: PSAI
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 410
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18-11-2007, 00:00   "Mode in russian:)"na powaznie Cena Rebreathera

Osobiscie byl bym na na takim czyms nie nurkował nie wiem czy ktos to widzial:) http://cgi.ebay.com/IDA-7...1QQcmdZViewItem

Widze ruskie tez potrafia:)Ale podejrzewam ze takie cos daje gwaracje biletu tylko w jedna strone.

Mam jeszcze takie pytanko jaka firma robi w miare tanie Rebrathery tak ponizej 10 tys.?Na innym form czytalem ze mozna kupic nawet za 3 tys uzywanego.Chodzi mi raczej o taki z prosta konstrukcja.Tym chyba wiecej bajerow tym drozszy.A moze lepiej sie uprzec i kupic osobno takie czesci jak bylo to temacie "System półzamknięty typu Delfin składany z części" i cos pokabinowac
Ostatnio zmieniony przez hazi 18-11-2007, 00:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
VooDoo_73 



Stopień: OWD+A :)
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 320
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-11-2007, 09:10   

rzuć okiem tutaj: nie jestem specjalistą od rebów, ale w sumie zamiast na takim ruskim wynalazku, wolałbym dołożyć i nurkować na używanym scr lub ccr (jakie można znaleźć na tymże samym ebayu):
http://cgi.ebay.com/Rebre...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.com/CCR-r...1QQcmdZViewItem

Marcin
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 18-11-2007, 10:30   

hazi napisał/a:
Widze ruskie tez potrafia:)


Ruskie potrafia, i to juz bardzo dlugo. Urzadzenie ktore znalazles jest starsze od ciebie (71 to rok wprowadzenia do uzytku). To tleniak wojskowy. Ciekawostka jest, ze zastosowano pochlaniacz produkujacy O2.

Troche wiecej na temat ruskich tleniakow masz tutaj:
http://www.therebreathers...hers_Russia.htm

Zreszta zeby nie bylo: polacy tez potrafia:
http://www.therebreathers...hers_Poland.htm
Ostatnio zmieniony przez martin 18-11-2007, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chopin 



Stopień: spiryt blender 99%
Kraj:
Antigu and Barbuda

Wiek: 48
Dołączył: 21 Sie 2003
Posty: 411
Skąd: Wawa
Wysłany: 18-11-2007, 13:01   

Martin, ale wyroby polskiego Fasera są przeznaczone dla górników - tzn. do prowadzenia prac pod ziemią, a nie pod wodą

Faser

btw: fajne rzeczy ten Faser produkuje :)
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 18-11-2007, 13:16   

Chopin napisał/a:
Martin, ale wyroby polskiego Fasera są przeznaczone dla górników


A ruskie IDY dla zolnierzy. Nie byly konstrowane pod rynek wtorny - nurkowy.
 
 
hazi 



Stopień: PSAI
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 410
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18-11-2007, 20:14   

Zastanawia mnie dlaczego rosyjski rynek w jakis sposob nie pokazuje swojego sprzetu do nurkowania.Ruskie jezeli chodzi o taki sprzet nurkowy kiedys byli mocni , kiedys sie nurkowalo tylko na ruskim sprzecie bo sprzet zachodni byl zbyt drogi i co najwazniejsze ruski sprzet byl nie zawodny.Ruskie zawsze mieli leb jezeli chodzi o sprawy militarne no a sprzet nurkowy jest wazny w marynarce wojennej itd.Nie wiem dlaczego nie zrobia nowego rebreathera i nie zademastruja.Firma niemiecka Drager zrobilila cos takiego a ruskie tez by chyba mogli .A moze robia jakies nowe rebreathery tylko to ukrywaja?
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-11-2007, 20:46   

hazi napisał/a:
Firma niemiecka Drager zrobilila cos takiego a ruskie tez by chyba mogli .A moze robia jakies nowe rebreathery tylko to ukrywaja?


Jakiś czas temu był na tym forum taki "nurek" ziejący ogniem, co wysoko cenił ruską myśl techniczną i teoretyczną, więc musiałbyś się do niego zwrócić o pomoc.

hazi napisał/a:
A moze lepiej sie uprzec i kupic osobno takie czesci jak bylo to temacie "System półzamknięty typu Delfin składany z części" i cos pokabinowac


W tym zakresie również byś od wspomnianego "nurka" uzykał znacząca wiedzę - jak za 1 zł zrobić rebreather, odzyskać z powrotem złotówkę i jeszcze to opatentować :) No i pełny, darmowy kurs wysokiego startu :)
 
 
Pitt_M 



Stopień: jest ;)
Kraj:
Poland

Wiek: 64
Dołączył: 14 Mar 2003
Posty: 506
Skąd: warm-mazurskie
Wysłany: 18-11-2007, 23:03   

waldo napisał/a:
...No i pełny, darmowy kurs wysokiego startu :)


... ostatni ...
Ostatnio zmieniony przez Pitt_M 18-11-2007, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 13-12-2007, 15:05   

Chopin napisał/a:
ale wyroby polskiego Fasera są przeznaczone dla górników - tzn. do prowadzenia prac pod ziemią, a nie pod wodą
Historia jest bardziej zawikłana, w latach 60 były próby budowy obiegów pół zamkniętych. Niestety okupione śmiercią testujących. Ta początkowa partia trafiła do Wietnamu. Były też inne późniejsze konstrukcje, APW 3, APW 6, APW 6M, nie produkowane seryjnie. Firma ma olbrzymią kulturę techniczną do tlenowych systemów. Jako jedna z nielicznych sprzedała licencję na aparaty tlenowe do USA. Poziom nowatorski niestety niezbyt wysoki, w ubiegłym roki widziałem na ebay.de tleniaka AUER z lat 40, dokładnie takiego z jakim miałem się dokładnie zapoznać w latach 80. W konstrukcji W 2000 zastosowano nadciśnieniowy system który wymyślono w Draeger, po wygaśnięciu tamtego patentu (miał wiele zgłoszeń w USA Rosji i krajach europejskich) dodano pantograf tak powstało nowe rozwiązanie. Ostatnio dotarły do mnie reduktory Auer Draeger z lat 60, zastosowano tam rozwiązania nie stosowane w Faser proporcjonalne grzybki zaworu, spieki jako filtry przeciw pyłowe, lecz najzabawniejsza była gumowa osłona do drugiego stopnia, w latach 80 stosowana w Faser.

pozdrawiam rc
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 13-12-2007, 15:37   

Już za niewiele więcej można kupić używanego delfina pytanie tylko jeżeli poważnie myślisz o RB to czy rozmieniać sie na drobne kupując SCR, czy nie lepiej od razu zainwestować i nie kupić CCR. Prawda jest taka że jeżeli nurkujesz na OC na głębokości powyżej 40 metrów z formalną dekompresją to SCR typu delfin szybko przestanie być dla ciebie atrakcyjny...

sam stoję przed takim dylematem, ale jednak skłaniam się ku droższej opcji...
 
 
 
Chopin 



Stopień: spiryt blender 99%
Kraj:
Antigu and Barbuda

Wiek: 48
Dołączył: 21 Sie 2003
Posty: 411
Skąd: Wawa
Wysłany: 14-12-2007, 10:09   

$$ napisał/a:
Historia jest bardziej zawikłana, w latach 60 były próby budowy obiegów pół zamkniętych. Niestety okupione śmiercią testujących. Ta początkowa partia trafiła do Wietnamu.
pozdrawiam rc


Czyżby miała ta partia pójść dla wietnamskich komandosów (którzy z sukcesem zatopili jeden z amerykańskich okrętów - sabotując go z podwody). Od emerytowanego wujka pułkownika słyszałem, że już szykowano polskie odziały aby wspomóc NVA - jednak Amerykanie zapowiedzieli, że w razie pomocy wojsk Ukł. Warszawskiego użyją ładunków nuklearnych i sprawa się rypła.
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2007, 11:46   

Chopin napisał/a:
Czyżby miała ta partia pójść dla wietnamskich komandosów

Informacja o wypadkach śmiertelnych od Stefana który był mechanikiem sprzętu nurkowego w klubie "KRAB" Kwapisiewicza, brał udział w testach aparatów ucieczkowych regeneracyjnych z masą tlenotwórczą (nadtlenkowe wypełnienie z CO2 i H2O produkuje tlen w ilości większej niż wynosi zapotrzebowanie). Informacja gdzie dotarły od aktywnego komandora w MW. Informacja o sprzedaży Licencji potwierdzona u Rzecznika Patentowego Faser.

pozdrawiam rc
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 16-12-2007, 20:14   

Wiele osob z uwagi na wysoki koszt markowych CCR kupuje i przerabia rosyjskie RB. Sa przeciez tanie i latwo dostepne. Wiekszosc z nich zbudowana tez jest z dobrych jakosciowo materialow. Zamiast wymyslac wszystko od nowa mozna wykorzystac gotowe komponenty, jak chocby petle oddechowa. Odradzam stanowczo nurkowanie na takich urzadzeniach bez odpowiedniego treningu - to proszenie sie o smierc. Juz w latach 80, jeszcze w Polsce, bawilem sie tleniakiem IDA 57, pozniej mialem okazje przetestowac IDA 59, 64, 71(wersja orginalna i przerobiona),76. Orginalnie IDA 71 jest w mojej opini najniebezpieczniejszym narzedziem. Jak zauwazyl wczesniej Martin. pochlaniacz IDA 71 zawieral zwiazek produkujacy tlen(nadtlenek potasu KO2, ktory w reakcji z dwutlenkiem wegla produkowal tlen)- bardzo nieciekawa substancja!(oczywiscie mam na mysli KO2). Nota bene pochlaniacz byl dwukomorowy - z jedna komora wypelniona nadtlenkiem potasu, a druga regularnym materialem pochlaniajacym. Nie calkowicie zgadzam sie natomiast z nazywaniem IDA 71 tleniakiem. Na plytkich glebokosciach rzeczywiscie "71" zachowywala sie jak normalny tleniak i uzywal standartowy pochlaniacz. Na glebokosci 12 metrow (ustawienie fabryczne) hydrostatycznie aktywowany zawor uruchamial plukanie petli z noszonej na pasie butli 50% nitroxu. Po zakonczonym cyklu pluczacym, urzadzenie odcinalo doplyw tlenu z butli i standartowy pochlaniacz, i od tej pory jedynym zrodlem dodatkowego tlenu (poza tym zawartym w nitroxie), stawal sie nadtlenek potasu w pochlaniaczu numer 2. Podczas wynurzenia, zachodzil odwrocony proces ponownego przejscia na RB tlenowy. Niezmiernie wazne bylo, podczas obu cyklow plukania, aktywne oddychanie w celu wyeliminowania poprzedniej mieszanki z pluc nurka. Nie bylo to takie trudne do zapamietania, proces plukania objawial sie bowiem z prawdziwie rosyjska finezja. :prez: Poniewaz KO2 nie jest powszechnie dostepne, a nurkowanie bez niego ponizej 12 metrow to czyste samobojstwo, niezbedne sa przerobki polegajace na umozliwieniu manualnego dodawania O2 oraz jego monitorowania.
Ciekawostko jest, ze IDA 71 byla pomyslana jako uniwersalny rebreather nie tylko do nurkowania, ale taze dla operacji desantowych (HAHO i HALO), czy zalog helikopterow lecacych na duzych wysokosciach.
Co do innych rb z tej serii to 57,76 i 64 to typowe militarne tleniaki prawdopodobnie znacznie latwiejsze w przerobieniu na mieszankowy mCCR, natomiast IDA 59 to trimixowy aparat ucieczkowy.
pzdr
Tomek
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2007, 09:05   

TomekR napisał/a:
nadtlenek potasu KO2
Nadtlenek potasu K2O2, K2O4, K2O5, obecnie stosowana nazwa ponadtlenek potasu.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed