Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Którą piankę wybrać??
Autor Wiadomość
sieman 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: elbląg
Wysłany: 23-02-2016, 20:36   

;) dzięki za szybką odpowiedź - podpowiedź ;)
Niestety w moim przypadku jakiekolwiek nuranie z flaszką na plecach odpada, mam rozwalone uszy - przewlekłe zapalenia - brak błon bębenkowych - i jedyne czym mogę się nacieszyć to głęboki oddech i bul pod wodę . Lecz jak by było można to z miłą chęcią dołączę się do wypraw np.: po wuksach czy innym czystym bajorze bo moi znajomi to raczej karty i skrabelki preferują.
aha jakieś pewnie skarpetki neoprenowe by się przydały ? do tej pianki... no właśnie jakie... ;)
pozdrawiam serdecznie brać podwodną
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2016, 22:12   

miałem napisać o wrażeniach z mojego nurania w piance półsuchej marki T ze sklepu na D .
A więc nurki raczej rekreacyjne. Ja mam do tego zestawu rękawice T 6,5 mm i buty Bare 7mm i to wystarcza.
Pierwszy we wrześniu na Piechcinie, 2 x po około 50 min i max głębokośc ponad 20 m. Średnia głębokość wyszła mi 16 m.
Ogólne wrażenie OK. Generalnie po pierwszym nurze wyszedłem prawie suchy z wody poza delikatnym przeciekiem na plecach przy zamku. Koniecznie trzeba pamiętać o pozbyciu się nadmiaru powietrza przed wejściem do wody. Przysiad i odciągnięcie kryzy szyjnej załatwia sprawę.
Po godzinie przerwy był drugi nur i po nim już byłem już bardziej mokry. Może nie tak jak w zwykłej pianie ale jednak wilgoci było sporo. Komfort termiczny zapewniony przez całe nurkowanie przy pierwszym i drugim nurku.

W październiku nurkowanie w jeziorze Świętajno w bazie Narty. Tu też 2 nurki po około 50 min ale już płycej bo max 18 m.
Dopiero po drugim nurku poczułem mały dyskomfort termiczny i lekki chłodek dało się czuć. Koledzy w zestawach piankowych 7+7 wyszli już zmarznięci.

Ogólnie za te pieniądze polecam na takie szuwarowe nurkowanie tego półsuchacza.
Daje dość przyzwoity komfort termiczny, cenowo dość atrakcyjnie, jakościowo bardzo dobra no i nie masz aż tyle neopranu na sobie jak w przypadku pianek z ocieplaczami. Odpada dodatkowy balast :)
 
 
sieman 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: elbląg
Wysłany: 11-06-2016, 09:29   

mam ;) pianeczkę T ze sklepu D 7mm lecz.... jest problem nie jestem w stanie sam jej zapiąć i kurna musze się ciągać z kimś czy ktoś zna na to jakiś patent ?
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 11-06-2016, 16:09   

Do zapinacza zamka dowiaż 50 cm linki,tasiemki sznurka,moze być smycz od kluczy.Potem przecwicz samozapinanie i odpinanie ,ale ostrożnie bo taki użytyrek zwieksza jego zuzycie.Możesz też pomóc sobie czymś wystającym,np.lusterkiem od auta :ping:
W tej chwili ta pianka to wybór najlepszy,biorac pod uwagę cenę i jakość...
ps.nie zapomnij ogarnąć jakos tej linki podczas nurka,byś się gdzieś głupio nie zaczepił :zdz:
Ja ową rzecz wkładam do rekawiczki.
 
 
Ventr 

Stopień: AOWD + Deep
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-06-2016, 11:39   

I pamiętak o podwinięciu manszet w rękawach i nogawkach. Inaczej zaleje ;)
 
 
sieman 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: elbląg
Wysłany: 14-06-2016, 12:16   

Witajcie szuwarki i inne moczydła ;)
A więc nie podwinąłem manszet i mnie zalało ;) , ale generalnie było super
W moim przypadku uszy są najważniejsze a reszta niech się moczy .
Wukśniki dzielnie zniosło mą obecność choć z 5 godzin baraszkowałem napotykając kolegów tylko że z butlami.
Jak nic jesienią zapisuje się na podstawowy kurs i zbieram kasiutke sianeczko forse na resztę sprzętu.


JAROS kurna próbowałem i cholera mam wrażenie że rozerwę ten pieprzony zamek nie idzie może nie mam wprawy albo/lub taka niemota ze mnie ;)

W każdym razie pianeczka godna polecenia no i jak ktoś się wybiera na wukśniki lub inną ciekawą wodę to zapraszam będę robił za kierowcę,,, balast szerpę i co bądź ;) Bo pytań mam tysiące ....:)
pozdrawiam
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-06-2016, 12:35   

sieman napisał/a:

W moim przypadku uszy są najważniejsze a reszta niech się moczy .

Polecam zatyczki do uszu Doc's Proplugs.
 
 
sieman 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: elbląg
Wysłany: 19-06-2016, 17:42   

siemaneczko all
nie wiem gdzie i do jakiego postu mam się przykleić lecz....
byłem dziś na wukśnikach wizura kiepska rybek jak na lekarstwo i....
no właśnie
na razie szuwarek ze mnie co złapie powietrza to tyle zanurkuje więc płycizny o z abc przerabiam jest dramat nie ma ryb ?! jedyna dzisiejsza rozrywka to wk***....ny łabądek któremu się nie podobało że mu cisze zakłócam i mnie przeganiał
czy głębiej na 10m widzieliście tam rybki jakieś czy to basen bezrybia się zrobił ?
jako wędkarz 20 lat tamu tam się gotowało i rybek było dużo i dużych i małych a teraz.....losie NIC zero NULL
ale generalnie frajda jest fajna i utwierdzam się tylko że na jesień robie podstawowy kursik by bulać z flaszkami
pozdrawiam

[ Dodano: 19-06-2016, 17:46 ]
jej i jeszcze jedna sprawa BARDZO PROSZĘ o rade związaną z zakupem kamerki co wybrać by miało to ręce i nogi za w miarę rozsądną kasę wedle motta że jestem zbyt biedny by kupić gówno

[ Dodano: 26-06-2016, 20:01 ]
monolog część 17....

[ Dodano: 26-06-2016, 20:04 ]
same trupy zero dyskusji
jeszcze to sobie tłumacze początkiem lata.... ale czy na pewno ?
jako młody forumowicz powiem wam że pierwszy raz się spotykam z taką słabą "dyskusją" hmmmm.....
sam nie wiem ....
szukam dalej
pozdrawiam

[ Dodano: 26-06-2016, 21:27 ]
ostatnie pytanie w przestrzeń ...
jakoś mi wychodzi że do tej pianki potrzebuje ok 5 kg !!!!!!!!!! obciążenia
czy.... hmmm.... to jest możliwe ? czy coś pominąłem ?
bo nie chciałbym zaledz na dnie

[ Dodano: 17-11-2016, 15:05 ]
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu......
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 18-10-2022, 11:18   

A ja mam pytanie o długą piankę do Egiptu czyli woda 28-30 w zależności od miesiąca.
Więc dotychczas nurkowałem w długiej 5mm i po 3,4 dniach zaczynałem marznąć co jest skutkiem braku ruchu w trakcie nurkowania ( jak byłem początkujący to nie marzłem :) ). W 5mm trochę przeszkadza mi ilość balastu i niewygodne zakładanie.
I zastanawiam się czy jakbym wskoczył w 3mm to będę marzł tak samo czy bardziej bo woda w sumie ok a brak ruchu to brak ruchu.
 
 
Bąbel 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 56
Skąd: Polska
Wysłany: 18-10-2022, 18:16   

Chyba jednak nadal jesteś początkujący skoro zadajesz tak zabawne pytania :ping:
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 21-10-2022, 09:19   

Najpierw nie wiesz i się uczysz, potem coś tam w głowie jest a potem znów wątpisz.
To jak z tą 3 mm ? Niektórzy w ogóle tam nurają w szortach bo inna wrażliwość termiczna albo tłuszczyk.
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 21-10-2022, 16:22   

Piotr Stańczuk napisał/a:
Więc dotychczas nurkowałem w długiej 5mm i po 3,4 dniach zaczynałem marznć.


IMHO to nie tyle marzniesz, tylko cały organizm jest wychłodzony. A to oznacza, że jednak mimo braku odczucia zimna, jesteś za mało zabezpieczony termicznie - może np. kwestia kaptura?

Piotr Stańczuk napisał/a:
W 5mm trochę przeszkadza mi ilość balastu i niewygodne zakładanie.
Dobra "nowoczesna" pianka 5 mm jest elastyczna i się dość łatwo zakłada.
Zmniejszenie ilość balastu można w przybliżeniu oszacować na nie więcej niż 40% niż w piance 5 mm.

Piotr Stańczuk napisał/a:
I zastanawiam się czy jakbym wskoczył w 3mm to będę marzł tak samo czy bardziej bo woda w sumie ok

Sądzę, że marzł będziesz podobnie, tylko nie po 3-4, a już na drugi dzień ;-)
 
 
Endrju64 

Stopień: AOWD
Kraj:
Netherlands

Dołączył: 16 Sie 2022
Posty: 24
Skąd: NL
Wysłany: 27-10-2022, 14:42   

ja tam w Egipcie to nawet w styczniu tylko 5mm a od maja to max 3mm
może jestem zmiennocieplny albo coś...
 
 
Bąbel 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 56
Skąd: Polska
Wysłany: 27-10-2022, 20:21   

W styczniu to tylko suchy :-D , a od kwietnia 7mm i to z kapturem. Tak mam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed