Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobrą latarkę KX MAX nurkowi TMX
Autor Wiadomość
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 22-02-2012, 12:50   

slawek290 napisał/a:
A czym będziesz ładował te dwie główne latarki

Producent pisze, że ładowarka jest w komplecie.
slawek290 napisał/a:
Imax to inteligentna ładowarka i naładuje wszystko .

I w tym miejscu właśnie popełniłem błąd kupiłem ładowarkę za kilkadziesiąt złotych nie mając świadomości i jak domniemam to właśnie ona zepsuła ogniwa.
Ładowarkę tą i tak będę musiał kupić chociażby po to aby ładować aku do aparatu foto.
Samo się ciśnie na usta "czemuś biedny boś głupi" :muu:
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 22-02-2012, 13:35   

Wieśkonur napisał/a:
Samo się ciśnie na usta "czemuś biedny boś głupi"


Wiesiek -trzeba było jakiegoś modelarza zapytać - czym się ogniwa ładuje .

Wieśkonur napisał/a:
Producent pisze, że ładowarka jest w komplecie.
\

Ale dalej nie będziesz wiedział czy sie naładowało czy nie . I czy wszystkie ogniwa sprawne .
 
 
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 22-02-2012, 13:45   

slawek290 napisał/a:
Wiesiek -trzeba było jakiegoś modelarza zapytać - czym się ogniwa ładuje .

Dobrze, że dzisiaj mi to mówisz. :bee; Trzeba było wywołać ten post 8 m-cy temu nie zrobił bym babola. :buuu: Skoro widzę w sklepie ogniwa (aku) i z boku ładowarkę to jako prosty człowiek umiejący czytać dochodzę do wniosku, że będzie działać. Gdy nie działa czytam w internecie i dowiaduję się, że taka ładowarka do niczego się nie nadaje, a ogniwa muszę wyrzucić. Tym samym 250zł jestem lżejszy.
slawek290 napisał/a:
Ale dalej nie będziesz wiedział czy sie naładowało czy nie . I czy wszystkie ogniwa sprawne .

O i to jest dla mnie argument. Przekonałeś mnie i tak też zrobię o ile ładowarka którą dostanę w komplecie nie będzie tego pokazywać.
Dzięki Sławek już nawet napisałem sobie nazwę tej ładowarki :beer3: , a jak wcześniej pisałem i tak ją kupię.
Ostatnio zmieniony przez Wieśkonur 22-02-2012, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 22-02-2012, 13:53   

Wiesiek - Taką ładowarkę będziesz mógł zobaczyć w akcji w Łagowie .
 
 
Wilczy 



Stopień: R'n'd
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 16 Wrz 2003
Posty: 313
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-02-2012, 16:30   

slawek290 napisał/a:
Wiesiek - Taką ładowarkę będziesz mógł zobaczyć w akcji w Łagowie .
To ja też się zapisuję na te warsztaty :-D

Używam zwykłej nieinteligentnej ładowarki baterii AA/AAA "hama" z MM, której główną zaletą jest to, że można ją podłączyć również do gniazdka samochodowego. Z akumulatorkami Eneloop, których używam do kompaktu foto i latarki backupowej LED 3W sprawuje się bez zarzutu już od dłuższego czasu.

Też jednak szukam czegoś mądrzejszego.
 
 
 
undefine 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 322
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-02-2012, 16:44   

A ja się zastanawiam w czym ładujecie akumulatorki od kxmaxa?
Tam są 3 R14. Z tego co wiem to w imaxie koszyczków standardowo nie ma.
Więc pozostaje albo zakup koszyczka, albo... nie wiem?

A jak zakup - to przecież dostępne są koszyczki na 1/2/4 akumulatorki - na 3 ni ma ;)

Więc - jak to ładować?
Nie używając od razu lutownicy? :)


(nie mam imaxa, jedynie "inteligentną" ładowarkę na paluszki i kombinuję jak by jej użyć do ładowania R14ek z imaxa... - rozważam jeszcze zakup http://www.szumgum.com/ad...r14-4world.html by użyć AA - ma to sens?)
Ostatnio zmieniony przez undefine 22-02-2012, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 22-02-2012, 17:32   

undefine napisał/a:
Więc pozostaje albo zakup koszyczka, albo... nie wiem?

No waśnie Sławek coś pisał o pakiecie i uszkodzeniu ogniwa w pakiecie, a więc Sławku masz je lutowane czy jak rozwiązałeś ten problem.
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2012, 14:44   

Fish napisał/a:
Co prawda częściej używana na powierzchni niż pod wodą ale świecenie to świecenie. A nie, sorki, używana ostatnio na Hańczy, nur 45 min i prawie cały czas zapalona. Chyba, że mi kobieta codziennie baterie wymienia i nic nie mówi :)

Mam taką małą latarkę

Ostatnio jak zwykle skrzętnie :) zapakowałem graty, postawiłem auto na około 8 godzin. Podchodząc do auta wieczorem patrzę i oczom nie wierzę. Bo to gówienko świeci cały czas, na nurkowaniu około 1 godz i w aucie pewnie też z 8 godz!!!
Sam nie wierzę że to widziałem :) A może sama się zapaliła na pełną moc tuż przed moim podejściem do auta?

Sam nie wiem co mam o tym myśleć ?

Ma jednego dużego palucha. Nieco dłuższy i nieco grubszy od typowego paluszka. Objętość aku oceniam na około 2 x paluszek. Świeci całkiem dobrze widział to Wieśkonur i JacekPlacek.
Ostatnio zmieniony przez Włodek K 23-02-2012, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 23-02-2012, 14:52   

undefine napisał/a:
A jak zakup - to przecież dostępne są koszyczki na 1/2/4 akumulatorki - na 3 ni ma


Taki koszyczek na 2x4 r 14 z możliwością przestawienia na 1x3 był ....... w starym radiu na baterie w piwnicy u kolegi .Zmienił właściciela za 5 zł .

http://allegro.pl/pojemni...2162820692.html

A tu jest na 6 to i 3 będą pasowały . Trzeba tylko dolutować 1 kabelek .
Ostatnio zmieniony przez slawek290 23-02-2012, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed