Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
multi stage
Autor Wiadomość
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 18-04-2013, 15:31   multi stage

jak to mówią... trzeba iśc do przodu:)


nie było łatwo... ale pierwsze próby uwaząm za udane!!!!
wielkie dzięki dla Dynara! za cierpliwość, kompetencję i cenne wskazóki

http://www.youtube.com/watch?v=rFd0Ef4uqp4

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

regards

Michur
 
 
skr 

Stopień: P1
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 106
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-04-2013, 21:16   multi

No... wygladales stoicko. Jak sie w tym czules?
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 18-04-2013, 21:33   

czułem sie zaskakująco stoicko... i była kontrola... będzie już tylko lepiej :hihi-:
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 18-04-2013, 22:14   

Michur, jestem pod wrażeniem. Naprawdę :)

Pokazałem filmik najbardziej czepialskiemu instruktorowi SM jakiego znam i prawie nic nie powiedział :)
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 18-04-2013, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 18-04-2013, 22:33   

Jak rozumiem konsekwencją multi jest deco. Zatem, czy celem tego filmu jest ogląd na sytuację " Ja i cztery flaszki" ? Czy ma to jakiś głębszy sens co do układania butli z różnymi gazami?

Bo faktycznie z 4 wyglądasz super...

Chodzi o sytuacje OW gdzie wypada mieć gazy deco ze sobą a nie przy linie na końcu tunelu.

Pytam bo sam w SM z dwoma stageami deco pływam i mam różne pomysły na poukładanie takiej sytuacji ale ten filmik na to odpowiedzi nie daje.

Ale wyglądasz super.
 
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 18-04-2013, 23:46   

piotr napisał
Cytat:

Michur, jestem pod wrażeniem. Naprawdę

Dzieki Piotrze! jaka uprząż taki trym:)
Cytat:
czy celem tego filmu jest ogląd na sytuację " Ja i cztery flaszki" ?


Szczerze powiedziawszy ...tak...

nie ukrywam, że bardzo chciałem sprawdzić trym i swobodę ruchów w konfiguracji czterobutlowej. ciekawiło mnie zachowanie ciałą, sposoby mocowania butli oraz moje włąsne samopoczucie...
nieskromnie uwazam siebie za opływanego w konfiguracji dwubutlowej SM i posiadając uprawnienia adv nitrox pomyslalem ze mozna przeciez pójśc dalej... w nurkowania deco...
Z natury jestem człowiekiem czepiającym się szczegółów i perfekcjonistą
Nie zrealizuje nurkowania deco bez pewnosci ze czuje się w konfiguracji swobodnie.
Nadchodzacy długi weekend i pobyt w Croatii zamierzam przeznaczyc na dopracowanie czterobutlowego pływania. Planuję spedzić duzo czasu na ćwiczenia manualne (wpinanie i odpinanie butli, procedury awaryne). Uważam, że te umiejetności sa podstawowymi. Bez dopracowania ich w szczegółach nie ma mowy o pływaniu deco.
Rzeczywiscie... film może wydawac sie prózny... ale ja jestem prózny... i sie tego nie wstydze... kocham SM i nowe wyzwania sa dla mnie olbrzymia przyjemnością:)
A my faceci wiemy, że sam dobry wynik nie cieszy tak bardzo jak mozliwosc przekazania wiesci o nim swoim znajomym:)
dlatego filmiki na FN:)


pzdr
Michur

[ Dodano: 18-04-2013, 23:46 ]
piotr napisał
Cytat:

Michur, jestem pod wrażeniem. Naprawdę

Dzieki Piotrze! jaka uprząż taki trym:)
Cytat:
czy celem tego filmu jest ogląd na sytuację " Ja i cztery flaszki" ?


Szczerze powiedziawszy ...tak...

nie ukrywam, że bardzo chciałem sprawdzić trym i swobodę ruchów w konfiguracji czterobutlowej. ciekawiło mnie zachowanie ciałą, sposoby mocowania butli oraz moje włąsne samopoczucie...
nieskromnie uwazam siebie za opływanego w konfiguracji dwubutlowej SM i posiadając uprawnienia adv nitrox pomyslalem ze mozna przeciez pójśc dalej... w nurkowania deco...
Z natury jestem człowiekiem czepiającym się szczegółów i perfekcjonistą
Nie zrealizuje nurkowania deco bez pewnosci ze czuje się w konfiguracji swobodnie.
Nadchodzacy długi weekend i pobyt w Croatii zamierzam przeznaczyc na dopracowanie czterobutlowego pływania. Planuję spedzić duzo czasu na ćwiczenia manualne (wpinanie i odpinanie butli, procedury awaryne). Uważam, że te umiejetności sa podstawowymi. Bez dopracowania ich w szczegółach nie ma mowy o pływaniu deco.
Rzeczywiscie... film może wydawac sie prózny... ale ja jestem prózny... i sie tego nie wstydze... kocham SM i nowe wyzwania sa dla mnie olbrzymia przyjemnością:)
A my faceci wiemy, że sam dobry wynik nie cieszy tak bardzo jak mozliwosc przekazania wiesci o nim swoim znajomym:)
dlatego filmiki na FN:)


pzdr
Michur
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 19-04-2013, 07:31   

Ok. Masz u mnie duzy plus za szczerosc.

A masz juz jakis pomysl na ukladanie butli? Gdzie 50 a gdzie 100 - lewo, prawo? Czy jedna strona to deco a druga gas?

Ja z czystego lenistwa i braku lepeszych pomyslow wyrzucilem na smycz i na dupe. Nawet sie sprawdza. Oczywiscie breaka na glowie nie zrobisz. Zatem moze masz lepsze pomysly.
 
 
 
sage 

Stopień: nie pamiętam...
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 132
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-04-2013, 08:03   

Tomek, rozumiem, że "dolne" butle, to butle deco, tak? Jakiej długości węże wtedy masz, niby to tylko parę cm, ale już robi różnicę? :) Próbowałeś też z innym rozmiarem butli, np 7l i niekoniecznie parzyście?
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 19-04-2013, 09:55   

Cytat:

A masz juz jakis pomysl na ukladanie butli? Gdzie 50 a gdzie 100 - lewo, prawo? Czy jedna strona to deco a druga gas?


z racji tego że moje uprawnienia to tylko adv nitrox na nurkowania które będę robił w najblizszym czasie starczyłaby mi tylko jedna butla deco z 50, która zawieszać będę po lewej stronie. jednak wtedy trzeba dowazyc sie jednym kilogramem z prawego boku w celu uzyskania lepszego balansu.
najprawdopodobniej wiec w trakcie ćwiczeń pływał bedę z czterema butlami i z 50 po prawej stronie (na dole).

Cytat:
Tomek, rozumiem, że "dolne" butle, to butle deco, tak? Jakiej długości węże wtedy masz, niby to tylko parę cm, ale już robi różnicę? :) Próbowałeś też z innym rozmiarem butli, np 7l i niekoniecznie parzyście?

tak "dolne" to z założenia butle deco. na lewej "dolnej" mam wąż miflex z 70 cm z katówką przy drugim stopniu. na prawej gumowy 90 cm bez katówki. w zupełności starczają pod warunkiem, ze butle sa streamline to the body (co jest dla mnie priorytetem...i przedmiotem zabaw:))
z innymi butlami nie próbowałem. ale pewnie byłoby łatwiej.
pozdrawiam serdecznie
Michur
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 19-04-2013, 12:14   

panowie - a jak to wygląda wg standardów, bo przecież takowe już są w SM multi deco?
gdzie jaka butla ?

druga sprawa to jak wygląda sytuacja wyciągania nieprzytomnego nurka z np 20 metrów.
chodzi mi o to że pamietam z kursu(twinset)z butlami stage że wszystkie miałem po lewej żeby własnie wygodniej ustawić sie za poszkodowanym podczas wynurzania. Czy w sm z 4 flaszkami to nie przeszkadza ? pytam czysto teoretycznie bez podtekstów czepialstwa
 
 
tmichura 



Stopień: Instructor
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 324
Skąd: katowice
Wysłany: 19-04-2013, 13:09   

Cytat:
druga sprawa to jak wygląda sytuacja wyciągania nieprzytomnego nurka z np 20 metrów.

Hej! na filmach widac gdzie nurkuję w takiej konfiguracji :ping: mysle, że z trzech metrów udałoby mi się Ciebie wyciągnąć na powierzchnię.
:humor:

Cytat:
panowie - a jak to wygląda wg standardów, bo przecież takowe już są w SM multi deco?
gdzie jaka butla ?


takie zaawansowane pytania tylko do instruktorów multi stage sm (Dynar, Chochor, Starnaś.... i innych kompetentnych w tej dziedzinie....pierwszych dwóch znam osobiście).
i najlepiej kurs lub warsztaty.

pzdr
Michur
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-04-2013, 13:26   

TYMOTEUSZ napisał/a:
panowie - a jak to wygląda wg standardów, bo przecież takowe już są w SM multi deco?
gdzie jaka butla ?

druga sprawa to jak wygląda sytuacja wyciągania nieprzytomnego nurka z np 20 metrów.
chodzi mi o to że pamietam z kursu(twinset)z butlami stage że wszystkie miałem po lewej żeby własnie wygodniej ustawić sie za poszkodowanym podczas wynurzania. Czy w sm z 4 flaszkami to nie przeszkadza ? pytam czysto teoretycznie bez podtekstów czepialstwa


Proponuje abys poczytal manual instruktorski do kursu Tec Sidemount diver
Pare odpowiedzi tam znajdziesz :ping:
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 19-04-2013, 23:23   

Tomasz Łach napisał/a:
TYMOTEUSZ napisał/a:
panowie - a jak to wygląda wg standardów, bo przecież takowe już są w SM multi deco?
gdzie jaka butla ?

druga sprawa to jak wygląda sytuacja wyciągania nieprzytomnego nurka z np 20 metrów.
chodzi mi o to że pamietam z kursu(twinset)z butlami stage że wszystkie miałem po lewej żeby własnie wygodniej ustawić sie za poszkodowanym podczas wynurzania. Czy w sm z 4 flaszkami to nie przeszkadza ? pytam czysto teoretycznie bez podtekstów czepialstwa


Proponuje abys poczytal manual instruktorski do kursu Tec Sidemount diver
Pare odpowiedzi tam znajdziesz :ping:


Jakiś pdf lub link gdzie kupić manual please.

[ Dodano: 20-04-2013, 00:41 ]
tmichura napisał/a:
Cytat:

A masz juz jakis pomysl na ukladanie butli? Gdzie 50 a gdzie 100 - lewo, prawo? Czy jedna strona to deco a druga gas?


z racji tego że moje uprawnienia to tylko adv nitrox na nurkowania które będę robił w najblizszym czasie starczyłaby mi tylko jedna butla deco z 50, która zawieszać będę po lewej stronie. jednak wtedy trzeba dowazyc sie jednym kilogramem z prawego boku w celu uzyskania lepszego balansu.
najprawdopodobniej wiec w trakcie ćwiczeń pływał bedę z czterema butlami i z 50 po prawej stronie (na dole).

Cytat:
Tomek, rozumiem, że "dolne" butle, to butle deco, tak? Jakiej długości węże wtedy masz, niby to tylko parę cm, ale już robi różnicę? :) Próbowałeś też z innym rozmiarem butli, np 7l i niekoniecznie parzyście?

tak "dolne" to z założenia butle deco. na lewej "dolnej" mam wąż miflex z 70 cm z katówką przy drugim stopniu. na prawej gumowy 90 cm bez katówki. w zupełności starczają pod warunkiem, ze butle sa streamline to the body (co jest dla mnie priorytetem...i przedmiotem zabaw:))
z innymi butlami nie próbowałem. ale pewnie byłoby łatwiej.
pozdrawiam serdecznie
Michur


OK. A możesz jakiś filmik w tym asymetrycznym układzie opublikować, skoro de facto pod to ćwiczysz. Ja przy takim układzie brałem według założeń H butle deco na lewą stronę.


A gdzie 50/100 - lewo /prawo ?
Zadał bym jeszcze pytanie dlaczego? Ale pewnie znów te same nazwiska padną.

Pamiętam, że cześć federacji rozkładała butle deco po obu stronach, więc może ta zasada będzie (co na lewo, co na prawo) mieć zastosowanie. Niestety to otwiera pole starej debaty o tym czy butle deco na jedną czy na dwie strony.
 
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 20-04-2013, 00:05   

Jakie federacje zakladają butle deco przy backmount lewo- prawo?
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 20-04-2013, 07:34   

Na szybko to kumpel przez Elyatta byl tak szkolony okolo 2 lata temu, nie chce pokrecic w jakiej fedracji. Sprawdze to dam znac.
 
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 20-04-2013, 10:54   

ed napisał/a:
Niestety to otwiera pole starej debaty o tym czy butle deco na jedną czy na dwie strony.


W sidemouncie? W SM o żadnej debacie w tej kwestii mowy być nie może, bo nie da się umieścić dwóch butli deco po jednej stronie.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 20-04-2013, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 20-04-2013, 11:04   

Ed- jak przeczytasz książkę Eliatha "Gladiator oceanu" to wydaje mi się że nie będzie on już dla Ciebie i dla kolegi wzorem do naśladowania.
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 20-04-2013, 18:46   

piotr_c napisał/a:
ed napisał/a:
Niestety to otwiera pole starej debaty o tym czy butle deco na jedną czy na dwie strony.


W sidemouncie? W SM o żadnej debacie w tej kwestii mowy być nie może, bo nie da się umieścić dwóch butli deco po jednej stronie.


Da sie. W sensie jest to fizycznie mozliwe. Pytanie po co?

[ Dodano: 20-04-2013, 20:01 ]
TYMOTEUSZ napisał/a:
Ed- jak przeczytasz książkę Eliatha "Gladiator oceanu" to wydaje mi się że nie będzie on już dla Ciebie i dla kolegi wzorem do naśladowania.


1) Ksiazke czytalem dawno, dawno temu, pozniej nawet jeszcze raz.

2) Z faktu, ze moj znajomy robil u Marka kurs, zbyt pochopnie wyprowadzasz wniosek, iz dla mnie lub mojego znajomego stanowi On wzor do nasladowania.

3) W tym watku dyskusji nie chodzi o Marka tylko o to czy jakas organizacja uczy rozkladania stage deco po obu stronach. A jak napisalem musze to sprawdzic. Moze obecnie juz wszystkie organizacje szkola "na lewa strone", jednak jest w sieci duzo materialow-filmikow gdzie stosuje sie takie rozlozenie stagey.
 
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 20-04-2013, 23:00   

ed napisał/a:
A jak napisalem musze to sprawdzic. Moze obecnie juz wszystkie organizacje szkola "na lewa strone"


Nie znam standardów wszystkich organizacji, ale nie sądzę, by którakolwiek szkoliła w układzie multistage: bottom mix po prawej stronie a deco gazy po lewej* :ping:
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 20-04-2013, 23:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 21-04-2013, 08:13   

piotr_c napisał/a:
ed napisał/a:
A jak napisalem musze to sprawdzic. Moze obecnie juz wszystkie organizacje szkola "na lewa strone"


Nie znam standardów wszystkich organizacji, ale nie sądzę, by którakolwiek szkoliła w układzie multistage: bottom mix po prawej stronie a deco gazy po lewej* :ping:


Hola hola Panowie.

1)Dobra argument "ze standardu" ma charakter formalny lub odowlujesz sie Piotrze do autorytetu. Dla mnie jest fizyczne mozliwe miec w SM butle deco po jednej stronie a gaz po drugiej. Tylko nawet dla mnie jest to bez sensu z powodu np. ukladana wezy. Skoro dla mnie jest to bez sensu to "dla organizacji" pewnie tez.

2) Chodzi mi o to, ze kiedys albo jeszcze teraz szkolono w BM w ten sposob aby deco gazy rozkladqno lewo-prawo. Skorko SM z powodow praktycznych (a nie formalnych) deco idzie na dwie strony to moze warto poznac powody, dla ktorych np tlen na prawa a 50 na lewa albo na odwrot.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed